Athersley Recreation F.C Development

Athersley Recreation F.C Development

Upcoming Fixtures

All Fixtures

Type Date / Time Home Team Away Team Venue
L 30/10/21 14:00 Denaby Main JFC (Adult) First VS Athersley Recreation F.C Development UPVC Trade Centre Ground
L 06/11/21 14:00 Wombwell Town (Saturday) First VS Athersley Recreation F.C Development Wombwell Sporting
L 20/11/21 14:00 Athersley Recreation F.C Development VS South Elmsall United Services First( SC) Sheerian Park
L 27/11/21 14:00 Kiveton Park F.C. (Saturday) First VS Athersley Recreation F.C Development Wales High School
L 04/12/21 14:00 Wombwell Main F.C. (Saturday) Reserves VS Athersley Recreation F.C Development Wombwell Main CC
L 11/12/21 14:00 Athersley Recreation F.C Development VS Sheffield Medics F.C. First Sheerian Park
L 18/12/21 14:00 Sheffield Union SUFC1 VS Athersley Recreation F.C Development Norton Playing Fields #2
L 08/01/22 14:00 Caribbean Sports FC VS Athersley Recreation F.C Development CARIBBEAN SPORTS CLUB
L 15/01/22 14:00 South Elmsall United Services First( SC) VS Athersley Recreation F.C Development FRICKLEY COUNTRY PARK
L 22/01/22 14:00 Athersley Recreation F.C Development VS Kinsley Boys F.C. (Adult) Kinsley Boys Sheerian Park
L 29/01/22 14:00 AFC Dronfield (Sat.) First VS Athersley Recreation F.C Development Gosforth Playing Fields
L 05/02/22 14:00 Sheffield Medics F.C. First VS Athersley Recreation F.C Development Norton Playing Fields
L 12/02/22 14:00 Athersley Recreation F.C Development VS New Bohemians (Saturday) First Sheerian Park
L 19/02/22 13:00 Athersley Recreation F.C Development VS Kiveton Park F.C. (Saturday) First Sheerian Park

To sort click on column header

Scroll left and right to view all stats

Pos Player Name Goals Assists Yellow Cards Red Cards Second Yellow Card Sin Bin Started Subbed On Subbed Off Bench Used Bench Unused Clean Sheet Own Goal Conceded Player Of Match
1 AMBLER, HARRY 1
2 Arnold, Tom 2 1 1
3 Berry, Joshua 3 2
4 boadu, joseph samuel kankam 1 2 1 2 1
5 bould, shay 1 4 1 1
6 Catate, Leonel 2 2
7 Clarkson, Carl 1 1
8 Clements, Ryan 4 1 1 1
9 Davis, Devante 1 1
10 Deakin, Joshua 2 3 2 3
11 Eastwood, Ryan 1 1 1
12 Essadiki, Reda 1 1
13 frostick, robbie 5
14 Gill, Charlie 1 1 1 1
15 Hunt, Mason 1 1
16 Hutchinson, Bradley 2 5 1
17 Johnson, Connor 1 1
18 marshall, bradley 2 2 2
19 Maywand, Adam 1
20 Mills, Ashley 1 3 1 1
21 Mills, Oliver 1 1 1 1
22 Morgan, Finnley 4 1
23 Mtimbusya, Twitle 1 2 2
24 nyanton, johnathan 1
25 Robinson, Alfie 3 3
26 Sanyang, Bubacarr 3 1
27 Shaw, Dane 1
28 Street, Thomas 3 1 1 1
29 Stuart, Mark 1 2 5 1
30 Svovah, Tadiwa 1 1
31 Tedoradze, Saba 4
32 Turner, Callum 1 2 2 1 2
33 White, Adam 1

Team Season

All Results

Date Played Won Drawn Lost For Against Form
Sep 4 2 1 1 5 4 L W D W

Sat 04 Sep 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

0 - 2

AFC Dronfield (Sat.) First

Wed 08 Sep 21

Venue: Kinsley Timber Stadium

Kinsley Boys F.C. (Adult) Kinsley Boys

1 - 3

Athersley Recreation F.C Development

Sat 18 Sep 21

Venue: St. George's Park Graves

New Bohemians (Saturday) First

1 - 1

Athersley Recreation F.C Development

Sat 25 Sep 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

1 - 0

Sheffield Union SUFC1

Oct 3 2 0 1 7 9 W L W

Sat 02 Oct 21

Venue: South Kirkby Miners Welfare

South Kirkby Colliery (SAT) First

3 - 5

Athersley Recreation F.C Development

Sat 16 Oct 21

Venue: Handsworth Junior Sporting Club

Handsworth FC Reserves

5 - 0

Athersley Recreation F.C Development

Sat 23 Oct 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

2 - 1

Wombwell Main F.C. (Saturday) Reserves

Team Season Totals

All Results

Played Won Drawn Lost For Against Form
Home 3 2 0 1 3 3 L W W

Sat 04 Sep 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

0 - 2

AFC Dronfield (Sat.) First

Sat 25 Sep 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

1 - 0

Sheffield Union SUFC1

Sat 23 Oct 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

2 - 1

Wombwell Main F.C. (Saturday) Reserves

Away 4 2 1 1 9 10 W D W L

Wed 08 Sep 21

Venue: Kinsley Timber Stadium

Kinsley Boys F.C. (Adult) Kinsley Boys

1 - 3

Athersley Recreation F.C Development

Sat 18 Sep 21

Venue: St. George's Park Graves

New Bohemians (Saturday) First

1 - 1

Athersley Recreation F.C Development

Sat 02 Oct 21

Venue: South Kirkby Miners Welfare

South Kirkby Colliery (SAT) First

3 - 5

Athersley Recreation F.C Development

Sat 16 Oct 21

Venue: Handsworth Junior Sporting Club

Handsworth FC Reserves

5 - 0

Athersley Recreation F.C Development

Overall 7 4 1 2 12 13 L W D W W L W

Sat 04 Sep 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

0 - 2

AFC Dronfield (Sat.) First

Wed 08 Sep 21

Venue: Kinsley Timber Stadium

Kinsley Boys F.C. (Adult) Kinsley Boys

1 - 3

Athersley Recreation F.C Development

Sat 18 Sep 21

Venue: St. George's Park Graves

New Bohemians (Saturday) First

1 - 1

Athersley Recreation F.C Development

Sat 25 Sep 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

1 - 0

Sheffield Union SUFC1

Sat 02 Oct 21

Venue: South Kirkby Miners Welfare

South Kirkby Colliery (SAT) First

3 - 5

Athersley Recreation F.C Development

Sat 16 Oct 21

Venue: Handsworth Junior Sporting Club

Handsworth FC Reserves

5 - 0

Athersley Recreation F.C Development

Sat 23 Oct 21

Venue: Sheerian Park

Athersley Recreation F.C Development

2 - 1

Wombwell Main F.C. (Saturday) Reserves

Players

HARRY AMBLER

Tom Arnold

Alex Bennett

Joshua Berry

BRADLEY BINNS

joseph samuel kankam boadu

shay bould

Dale Brettoner

Jack Briscoe

Joshua Brown

Leonel Catate

mossimo ciccarelli

Carl Clarkson

Ryan Clements

Devante Davis

Joshua Deakin

Ryan Eastwood

Reda Essadiki

robbie frostick

Muhamet Gashi

Charlie Gill

Travis Harrison

Scott HARTLEY

Craig Haythorne

Mason Hunt

Bradley Hutchinson

Bradley John Owen. Hydes

Connor Johnson

Shane Kelsey

bradley marshall

Adam Maywand

Ashley Mills

Oliver Mills

Finnley Morgan

Jacob Morton

Twitle Mtimbusya

Pride Mushonga

johnathan nyanton

Alexander O'Connor

Alfie Robinson

Bubacarr Sanyang

Dane Shaw

Thomas Street

Mark Stuart

Tadiwa Svovah

Saba Tedoradze

Callum Turner

Adam White

Ryan White