Riverside Elite (S) First

Riverside Elite (S) First

Upcoming Fixtures

All Fixtures

Type Date / Time Home Team Away Team Venue
Div3 09/10/22 10:30 Riverside Elite (S) First VS Grays Athletic FC Sunday Reserves Castle Green Dagenham RM9 4UN
Div3 16/10/22 10:30 Fobbing United (S) First VS Riverside Elite (S) First Mobil Field #1
TFC 23/10/22 10:30 Ockendon Manor (S) Reserves VS Riverside Elite (S) First Chadwell Recreation Ground #1

Suspended Players

Name From To Matches Division Team Reason
Edwin, Ryan 02/05/22 1 Division Three Riverside Elite (S) First E3(a) Improper Conduct againt a match Official

To sort click on column header

Scroll left and right to view all stats

Pos Player Name Appearances Overall Goals Goals Penalties Assists Yellow Cards Red Cards Second Yellow Card Sin Bin Started Subbed On Subbed Off Bench Used Bench Unused Own Goal Conceded Captain Player Of Match
1 Aquilina, Scott 2 1 1 2
2 Basha, Albi 3 3
3 Berry, Benjamin 2 2
4 chapman, jack 2 2
5 Chuks, Ashley 1 1
6 Codreanu, Victor 2 1 1 2
7 Colley, Ian 3 1 2
8 Conroy, Joe 2 1 1 1 1
9 Conway, Ryan 1 1
10 Ellis, Mark 2 3 3 2
11 King, Anthony 2 1 1 1
12 Lapworth, Charlie 3 3
13 McKop, Zayddin 3 1 1 3
14 Owen, Sam 3 1 1 3
15 Palmer, Joe 2 2 2
16 Parkin, Chris 2 1 1 1 1
17 Stanley, Harry 1 1
18 Uhama, Joseph 3 3
19 Weeks, Ritchie 2 1 1 1 1
20 yeomans, kieran 2 2

Team Season

All Results

Date Played Won Drawn Lost For Against Form
Sep 2 1 0 1 5 6 L W

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Oct 1 1 0 0 5 2 W

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Team Season Totals

All Results

Played Won Drawn Lost For Against Form
Home 1 1 0 0 3 2 W

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Away 2 1 0 1 7 6 L W

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Overall 3 2 0 1 10 8 L W W

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Players

Scott Aquilina

Albi Basha

Benjamin Berry

Harry Brady

jack chapman

Ashley Chuks

Victor Codreanu

Ian Colley

Joe Conroy

Ryan Conway

Jamie Crews

Mark Ellis

Dave Evans

Freddie hodgon

Anthony King

George Kinkaid

William Kinkaid

Charlie Lapworth

Zayddin McKop

Sam Owen

Joe Palmer

Chris Parkin

Rhys Parkin

Victor Samuel-Ekeh

Harry Stanley

Joseph Uhama

Ritchie Weeks

Carl Weller

kieran yeomans