Esperanto (S) First

Esperanto (S) First

Upcoming Fixtures

All Fixtures

Type Date / Time Home Team Away Team Venue
Div3 09/10/22 10:30 Esperanto (S) First VS Ockendon Manor (S) Reserves Wyldecrest Sports Country Club #2
ESJT 16/10/22 10:30 Leigh Town Sunday 1st VS Esperanto (S) First Leigh Town Sunday 1st fc
TFC 23/10/22 10:30 Esperanto (S) First VS Tilbury Sunday Wyldecrest Sports Country Club #1
Div3 30/10/22 10:30 Grays Athletic FC Sunday Reserves VS Esperanto (S) First STORM FIT (GRAYS)
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 10:30 Leigh Town Sunday First VS Esperanto (S) First Leigh Town Sunday First

To sort click on column header

Scroll left and right to view all stats

Pos Player Name Appearances Overall Goals Goals Penalties Assists Yellow Cards Red Cards Second Yellow Card Sin Bin Started Subbed On Subbed Off Bench Used Bench Unused Own Goal Conceded Captain Player Of Match
1 Amegatcher, Daniel 1 1 1 1
2 Bass, William 2 2
3 Black, Reice 1 1 1
4 Doran, Connor 1
5 Drewell, Nathan 1 1 2
6 Frazer, Brad 2 2
7 Gray, Tyler 2 1
8 Grimes, Richard 1 1
9 Howe, Jack 3 1 1 3 1
10 Howe, Ricky 3 3 1
11 Millington, Kalvyn 1 1 1 1 1
12 Ngesang, Judang 2
13 Ngesang, Rodang 3 1 1 3
14 Partis, Brandon 2 1 1 1 2 1
15 Pizzey, Shaney 1 1 1 1
16 Price, Robert 3 2 2 1 3
17 Price, Steven 1 1 1
18 Robinson, Aaron 1 1
19 Roche, Martin 3 1 3
20 Scott, Bradley 2 2
21 Spendlove, Dan 2 2
22 Stone, Mitchell 2 1 1 1 2 1

Team Season

All Results

Date Played Won Drawn Lost For Against Form
Sep 2 2 0 0 5 1 W W

Sun 18 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #2

Chadwell Rovers (S) First

1 - 2

Esperanto (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 3

Esperanto (S) First

Oct 1 0 0 1 2 5 L

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Team Season Totals

All Results

Played Won Drawn Lost For Against Form
Home 1 0 0 1 2 5 L

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Away 2 2 0 0 5 1 W W

Sun 18 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #2

Chadwell Rovers (S) First

1 - 2

Esperanto (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 3

Esperanto (S) First

Overall 3 2 0 1 7 6 W W L

Sun 18 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #2

Chadwell Rovers (S) First

1 - 2

Esperanto (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 3

Esperanto (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Players

Bade Alaketu

Daniel Amegatcher

William Bass

Reice Black

Samuel Derice Edusei

Connor Doran

Nathan Drewell

Brad Frazer

Tyler Gray

Richard Grimes

Jack Howe

Ricky Howe

Nick James

Kalvyn Millington

Judang Ngesang

Rodang Ngesang

Brandon Partis

Shaney Pizzey

Grant Price

Robert Price

Steven Price

Aaron Robinson

Jack Roche

Martin Roche

Bradley Scott

Dan Spendlove

Mitchell Stone

Joe Towler