The Eagle (Ely) First

The Eagle (Ely) First

Upcoming Fixtures

All Fixtures

Type Date / Time Home Team Away Team Venue
L 04/02/23 14:00 The Eagle (Ely) First VS Fen TIgers Engineers 1st George Lambton's Playing Fields #1
L 11/02/23 14:00 The Eagle (Ely) First VS Stretham 1st George Lambton's Playing Fields #1
L 18/02/23 14:00 The Eagle (Ely) First VS Hartford Rangers George Lambton's Playing Fields #1
L 04/03/23 15:00 The Eagle (Ely) First VS Huntingdon United Reserves George Lambton's Playing Fields #1
L 11/03/23 15:00 Papworth First VS The Eagle (Ely) First KING GEORGE V FIELD (PAPWORTH EVERARD)
L 18/03/23 15:00 Brampton Reserves VS The Eagle (Ely) First BRAMPTON MEMORIAL PLAYING FIELD #1
L 01/04/23 15:00 The Eagle (Ely) First VS Manea United First George Lambton's Playing Fields #1
L 15/04/23 15:00 Huntingdon United Reserves VS The Eagle (Ely) First ALCONBURY SPORTS AND SOCIAL CLUB 2
L 29/04/23 15:00 Stretham 1st VS The Eagle (Ely) First Stretham Recreation Ground

Suspended Players

Name From To Matches Division Team Reason
Cucu, Ionut 22/08/20 CSI 2B The Eagle (Ely) First Kershaw 3B SINE DIE ALL FOOTBALL

To sort click on column header

Scroll left and right to view all stats

Pos Player Name Appearances Overall Goals Goals Penalties Assists Yellow Cards Red Cards Second Yellow Card Sin Bin Started Subbed On Subbed Off Bench Used Bench Unused Clean Sheet Own Goal Conceded Captain Player Of Match
1 Baciw, Mircea 8 1 1 6 2
2 Brzozowski, Marcin 1 1
3 Dos Santos Silva, Filipe 1 1
4 Fal, Damian 12 1 2 8 4
5 Golder, Lukasz 1 1
6 Gretkowski, Mateusz 7 2 2 2 1 7
7 Janens, Kristaps 7 7
8 Jargielo, Arkadiusz 13 1 1 2 12 1
9 Jedynak, Piotr 9 8 1
10 Kalata, Radoslav 1 1
11 Kozuchowski, Mariusz 14 1 1 3 14
12 Kupka, Mateusz 11 1 1 11
13 Kusnierz, Michal, 11 2 9 1
14 Nkoy, Kevin Guerda 3 2 2 2 1 1
15 Nowakowski, Igor 6 1 6
16 Olczak, Jaroslaw 6 1 2 4 2
17 Oleksiak, Radoslaw 13 5 5 3 1 10 3
18 Oslizlok, Krzysztof 6 2 2 1 1 5 1
19 Oziemczuk, Pawel 11 2 2 5 3 1 11
20 Pawlak, Maciej 3 3 3
21 Pawlak, Miroslaw 7 7
22 Pekala, Slawomir 9 6 6 2 3 7 2
23 Reputala, Arkadiusz 4 2 2
24 Sikora, Damian 4 4
25 Swed, Mariusz 4 1 3
26 Szabolcs, Jozsa Pal 5 2 3
27 Tasior, Filip 13 5 5 5 10 3
28 Wojtowicz, Dawid 11 7 7 6 11

Team Season

All Results

Date Played Won Drawn Lost For Against Form
Sep 2 1 0 1 3 4 L W

Sat 03 Sep 22

Venue: Witchford Village College

Crusaders 2019 1st

4 - 2

The Eagle (Ely) First

Sat 17 Sep 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

1 - 0

Littleport Town First

Oct 5 2 0 3 9 12 W W L L L

Sat 01 Oct 22

Venue: SM GUY MEMORIAL PLAYING FIELD #1

Manea United First

1 - 4

The Eagle (Ely) First

Sat 08 Oct 22

Venue: CROMWELL COMMUNITY COLLEGE #1

Fen TIgers Engineers 1st

0 - 2

The Eagle (Ely) First

Sat 15 Oct 22

Venue: HINCHINGBROOKE SCHOOL

Hartford Rangers 1st

3 - 0

The Eagle (Ely) First

Sat 22 Oct 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

3 - 7

Papworth First

Sat 29 Oct 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

0 - 1

Crusaders 2019 1st

Nov 3 1 0 2 10 6 L L W

Sat 05 Nov 22

Venue: LITTLEPORT LEISURE #1

Littleport Town First

2 - 1

The Eagle (Ely) First

Sat 12 Nov 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

2 - 3

Papworth First

Sat 26 Nov 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

7 - 1

Clare Town F.C. Reserves

Dec 2 2 0 0 6 3 W W

Sat 03 Dec 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

5 - 3

Brampton Reserves

Sat 10 Dec 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

1 - 0

Chatteris Town Reserves

Jan 3 2 0 1 9 6 W W L

Sat 07 Jan 23

Venue: CHATTERIS TOWN FC #1

Chatteris Town Reserves

1 - 3

The Eagle (Ely) First

Sat 14 Jan 23

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

4 - 2

Fen TIgers Engineers 1st

Sat 28 Jan 23

Venue: TUDDENHAM PLAYING FIELD

Tuddenham Rovers F.C. Tuddenham Rovers F

3 - 2

The Eagle (Ely) First

Team Season Totals

All Results

Played Won Drawn Lost For Against Form
Home 8 5 0 3 23 17 W L L L W W W W

Sat 17 Sep 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

1 - 0

Littleport Town First

Sat 22 Oct 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

3 - 7

Papworth First

Sat 29 Oct 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

0 - 1

Crusaders 2019 1st

Sat 12 Nov 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

2 - 3

Papworth First

Sat 26 Nov 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

7 - 1

Clare Town F.C. Reserves

Sat 03 Dec 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

5 - 3

Brampton Reserves

Sat 10 Dec 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

1 - 0

Chatteris Town Reserves

Sat 14 Jan 23

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

4 - 2

Fen TIgers Engineers 1st

Away 7 3 0 4 14 14 L W W L L W L

Sat 03 Sep 22

Venue: Witchford Village College

Crusaders 2019 1st

4 - 2

The Eagle (Ely) First

Sat 01 Oct 22

Venue: SM GUY MEMORIAL PLAYING FIELD #1

Manea United First

1 - 4

The Eagle (Ely) First

Sat 08 Oct 22

Venue: CROMWELL COMMUNITY COLLEGE #1

Fen TIgers Engineers 1st

0 - 2

The Eagle (Ely) First

Sat 15 Oct 22

Venue: HINCHINGBROOKE SCHOOL

Hartford Rangers 1st

3 - 0

The Eagle (Ely) First

Sat 05 Nov 22

Venue: LITTLEPORT LEISURE #1

Littleport Town First

2 - 1

The Eagle (Ely) First

Sat 07 Jan 23

Venue: CHATTERIS TOWN FC #1

Chatteris Town Reserves

1 - 3

The Eagle (Ely) First

Sat 28 Jan 23

Venue: TUDDENHAM PLAYING FIELD

Tuddenham Rovers F.C. Tuddenham Rovers F

3 - 2

The Eagle (Ely) First

Overall 15 8 0 7 37 31 L L W W W W W L

Sat 03 Sep 22

Venue: Witchford Village College

Crusaders 2019 1st

4 - 2

The Eagle (Ely) First

Sat 17 Sep 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

1 - 0

Littleport Town First

Sat 01 Oct 22

Venue: SM GUY MEMORIAL PLAYING FIELD #1

Manea United First

1 - 4

The Eagle (Ely) First

Sat 08 Oct 22

Venue: CROMWELL COMMUNITY COLLEGE #1

Fen TIgers Engineers 1st

0 - 2

The Eagle (Ely) First

Sat 15 Oct 22

Venue: HINCHINGBROOKE SCHOOL

Hartford Rangers 1st

3 - 0

The Eagle (Ely) First

Sat 22 Oct 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

3 - 7

Papworth First

Sat 29 Oct 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

0 - 1

Crusaders 2019 1st

Sat 05 Nov 22

Venue: LITTLEPORT LEISURE #1

Littleport Town First

2 - 1

The Eagle (Ely) First

Sat 12 Nov 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

2 - 3

Papworth First

Sat 26 Nov 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

7 - 1

Clare Town F.C. Reserves

Sat 03 Dec 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

5 - 3

Brampton Reserves

Sat 10 Dec 22

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

1 - 0

Chatteris Town Reserves

Sat 07 Jan 23

Venue: CHATTERIS TOWN FC #1

Chatteris Town Reserves

1 - 3

The Eagle (Ely) First

Sat 14 Jan 23

Venue: George Lambton's Playing Fields #1

The Eagle (Ely) First

4 - 2

Fen TIgers Engineers 1st

Sat 28 Jan 23

Venue: TUDDENHAM PLAYING FIELD

Tuddenham Rovers F.C. Tuddenham Rovers F

3 - 2

The Eagle (Ely) First

Players

Mircea Baciw

Marcin Brzozowski

Filipe Dos Santos Silva

Damian Fal

Lukasz Golder

Mateusz Gretkowski

Kristaps Janens

Arkadiusz Jargielo

Piotr Jedynak

Radoslav Kalata

Mariusz Kozuchowski

Lukasz Kruczek

Mateusz Kupka

Michal, Kusnierz

Kevin Guerda Nkoy

Igor Nowakowski

Jaroslaw Olczak

Radoslaw Oleksiak

Krzysztof Oslizlok

Pawel Oziemczuk

Maciej Pawlak

Miroslaw Pawlak

Slawomir Pekala

Arkadiusz Reputala

Damian Sikora

Mariusz Swed

Jozsa Pal Szabolcs

Filip Tasior

Dawid Wojtowicz