Riverside Elite (S) First

Riverside Elite (S) First

Upcoming Fixtures

All Fixtures

Type Date / Time Home Team Away Team Venue
Div3 05/02/23 10:30 Chadwell Rovers (S) First VS Riverside Elite (S) First Chadwell Recreation Ground #2
Div3 12/02/23 10:30 Riverside Elite (S) First VS Belhus Park Athletic (S) First Castle Green Dagenham RM9 4UN
D3C 26/02/23 10:30 Belhus Park Athletic (S) First VS Riverside Elite (S) First Lakeside (Grass) RM16 5UZ #2

Suspended Players

Name From To Matches Division Team Reason
Edwin, Ryan 02/05/22 1 Division Three Riverside Elite (S) First E3(a) Improper Conduct againt a match Official

To sort click on column header

Scroll left and right to view all stats

Pos Player Name Appearances Overall Goals Goals Penalties Assists Yellow Cards Red Cards Second Yellow Card Sin Bin Started Subbed On Subbed Off Bench Used Bench Unused Own Goal Conceded Captain Player Of Match
1 Adeniji, Raphael 2 1 1
2 Aquilina, Scott 6 2 2 6
3 Basha, Albi 6 4 2
4 Berry, Benjamin 6 5 1 2
5 chapman, jack 3 2 1
6 Chuks, Ashley 8 1 1 8
7 Codreanu, Victor 7 1 1 7
8 Colley, Ian 10 2 8
9 Conroy, Joe 11 1 1 10 1
10 Conway, Ryan 1 1
11 Crews, Jamie 4 1 1 2 2
12 Ellis, Mark 11 3 3 11
13 Evans, Dave 1 1 1
14 King, Anthony 6 4 2 1
15 Kinkaid, George 1 1
16 Kinkaid, William 1 1 1 1
17 Lapworth, Charlie 10 10
18 McKop, Zayddin 10 2 2 9 1
19 Owen, Sam 12 1 1 12
20 Palmer, Joe 10 10 6
21 Parkin, Chris 9 6 6 7 2
22 Parkin, Rhys 5 1 1 4 1 1
23 Stanley, Harry 2 2
24 Uhama, Joseph 10 1 1 10 2
25 Weeks, Ritchie 4 2 2 2 2
26 yeomans, kieran 10 1 1 10

Team Season

All Results

Date Played Won Drawn Lost For Against Form
Sep 2 1 0 1 5 6 L W

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Oct 4 2 0 2 15 8 W L L W

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Sun 09 Oct 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

2 - 3

Grays Athletic FC Sunday Reserves

Sun 16 Oct 22

Venue: Mobil Field #1

Fobbing United (S) First

3 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 23 Oct 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 6

Riverside Elite (S) First

Nov 2 1 0 1 1 7 L W

Sun 13 Nov 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #1

Stanham Rangers First

7 - 0

Riverside Elite (S) First

Sun 20 Nov 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 0

Thames Wanderers (S) First

Dec 1 0 0 1 1 4 L

Sun 04 Dec 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 4

Esperanto (S) First

Jan 3 0 0 3 2 15 L L L

Sun 08 Jan 23

Venue: St Clere's SS17 0NW #1

St Clere's First

11 - 1

Riverside Elite (S) First

Sun 15 Jan 23

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 2

Ockendon Athletic (S) First

Sun 29 Jan 23

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

0 - 2

Ockendon Manor (S) Reserves

Team Season Totals

All Results

Played Won Drawn Lost For Against Form
Home 6 2 0 4 8 13 W L W L L L

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Sun 09 Oct 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

2 - 3

Grays Athletic FC Sunday Reserves

Sun 20 Nov 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 0

Thames Wanderers (S) First

Sun 04 Dec 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 4

Esperanto (S) First

Sun 15 Jan 23

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 2

Ockendon Athletic (S) First

Sun 29 Jan 23

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

0 - 2

Ockendon Manor (S) Reserves

Away 6 2 0 4 16 27 L W L W L L

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Sun 16 Oct 22

Venue: Mobil Field #1

Fobbing United (S) First

3 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 23 Oct 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 6

Riverside Elite (S) First

Sun 13 Nov 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #1

Stanham Rangers First

7 - 0

Riverside Elite (S) First

Sun 08 Jan 23

Venue: St Clere's SS17 0NW #1

St Clere's First

11 - 1

Riverside Elite (S) First

Overall 12 4 0 8 24 40 L W L W L L L L

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Sun 09 Oct 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

2 - 3

Grays Athletic FC Sunday Reserves

Sun 16 Oct 22

Venue: Mobil Field #1

Fobbing United (S) First

3 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 23 Oct 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 6

Riverside Elite (S) First

Sun 13 Nov 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #1

Stanham Rangers First

7 - 0

Riverside Elite (S) First

Sun 20 Nov 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 0

Thames Wanderers (S) First

Sun 04 Dec 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 4

Esperanto (S) First

Sun 08 Jan 23

Venue: St Clere's SS17 0NW #1

St Clere's First

11 - 1

Riverside Elite (S) First

Sun 15 Jan 23

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

1 - 2

Ockendon Athletic (S) First

Sun 29 Jan 23

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

0 - 2

Ockendon Manor (S) Reserves

Players

Raphael Adeniji

Scott Aquilina

Albi Basha

Benjamin Berry

Harry Brady

jack chapman

Ashley Chuks

Victor Codreanu

Ian Colley

Joe Conroy

Ryan Conway

Jamie Crews

Mark Ellis

Dave Evans

Freddie hodgon

Anthony King

George Kinkaid

William Kinkaid

Charlie Lapworth

Zayddin McKop

Sam Owen

Joe Palmer

Chris Parkin

Rhys Parkin

Victor Samuel-Ekeh

Harry Stanley

Joseph Uhama

Ritchie Weeks

Carl Weller

kieran yeomans