Division Three

Latest

See All Fixtures

Div3 09/10/22 Chadwell Rovers (S) First VS Belhus Park Athletic (S) First
Div3 09/10/22 Esperanto (S) First VS Ockendon Manor (S) Reserves
Div3 09/10/22 Fobbing United (S) First VS Stanham Rangers First
Div3 09/10/22 Riverside Elite (S) First VS Grays Athletic FC Sunday Reserves
Div3 09/10/22 Thames Wanderers (S) First VS Ockendon Athletic (S) First
ESJT 16/10/22 Belhus Park Athletic (S) First VS Ockendon Athletic (S) First
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 Belhus Park Athletic (S) First VS Ockendon Athletic (S) First
ESJT 16/10/22 Chadwell Rovers (S) First VS Ockendon Manor (S) Reserves
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 Chadwell Rovers (S) First VS Ockendon Manor (S) Reserves
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 City Site (S) FIrst VS Grays Athletic FC Sunday Reserves
ESJT 16/10/22 City Site 1st VS Grays Athletic FC Sunday Reserves
Div3 16/10/22 Fobbing United (S) First VS Riverside Elite (S) First
ESJT 16/10/22 Leigh Town Sunday 1st VS Esperanto (S) First
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 Leigh Town Sunday First VS Esperanto (S) First
ESJT 16/10/22 Lonsdale VS Thames Wanderers (S) First
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 Lonsdale (S) First VS Thames Wanderers (S) First
ESJT 16/10/22 Pitsea Athletic Sunday 1st VS Stanham Rangers First
CC

Essex FA County Cups

Essex Sunday Junior Trophy

16/10/22 Pitsea Athletic Sunday First VS Stanham Rangers First
TFC 23/10/22 Belhus Park Athletic (S) First VS South Thurrock (S) Reserves
TFC 23/10/22 Esperanto (S) First VS Tilbury Sunday
TFC 23/10/22 Fobbing United (S) First VS South East Sports (S) First
TFC 23/10/22 Grays Athletic FC Sunday First VS Chadwell Rovers (S) First
TFC 23/10/22 Grays Athletic FC Sunday Reserves VS Ockendon Athletic (S) First
TFC 23/10/22 Jurgens Sports (S) First VS Stanham Rangers First
TFC 23/10/22 Ockendon Manor (S) Reserves VS Riverside Elite (S) First
TFC 23/10/22 South Titan (S) First VS Thames Wanderers (S) First
Div3 30/10/22 Belhus Park Athletic (S) First VS Fobbing United (S) First
Div3 30/10/22 Chadwell Rovers (S) First VS Ockendon Athletic (S) First
Div3 30/10/22 Grays Athletic FC Sunday Reserves VS Esperanto (S) First
Div3 30/10/22 Thames Wanderers (S) First VS Stanham Rangers First

See All Fixtures

There are no postponed or cancelled fixtures to display

Recent Form

WLW

Sun 18 Sep 22

Venue: STORM FIT (GRAYS)

Grays Athletic FC Sunday Reserves

2 - 5

Belhus Park Athletic (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Lakeside (Grass) RM16 5UZ #2

Belhus Park Athletic (S) First

0 - 4

Stanham Rangers First

Sun 02 Oct 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 6

Belhus Park Athletic (S) First

Recent Form

LLW

Sun 18 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #2

Chadwell Rovers (S) First

1 - 2

Esperanto (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 4

Chadwell Rovers (S) First

Recent Form

WWL

Sun 18 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #2

Chadwell Rovers (S) First

1 - 2

Esperanto (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 3

Esperanto (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Recent Form

WLL

Sun 18 Sep 22

Venue: HARRIS ACADEMY OCKENDON

Ockendon Athletic (S) First

3 - 4

Fobbing United (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

3 - 1

Fobbing United (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Mobil Field #1

Fobbing United (S) First

2 - 4

Grays Athletic FC Sunday Reserves

Recent Form

LLW

Sun 18 Sep 22

Venue: STORM FIT (GRAYS)

Grays Athletic FC Sunday Reserves

2 - 5

Belhus Park Athletic (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: STORM FIT (GRAYS)

Grays Athletic FC Sunday Reserves

0 - 3

Ockendon Athletic (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Mobil Field #1

Fobbing United (S) First

2 - 4

Grays Athletic FC Sunday Reserves

Recent Form

LWL

Sun 18 Sep 22

Venue: HARRIS ACADEMY OCKENDON

Ockendon Athletic (S) First

3 - 4

Fobbing United (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: STORM FIT (GRAYS)

Grays Athletic FC Sunday Reserves

0 - 3

Ockendon Athletic (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #1

Stanham Rangers First

10 - 0

Ockendon Athletic (S) First

Recent Form

LLL

Sun 18 Sep 22

Venue: Hassenbrook School SS17 0NS #2

Stanham Rangers First

3 - 1

Ockendon Manor (S) Reserves

Sun 25 Sep 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 3

Esperanto (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Chadwell Recreation Ground #1

Ockendon Manor (S) Reserves

0 - 4

Chadwell Rovers (S) First

Recent Form

LWW

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Castle Green Dagenham RM9 4UN

Riverside Elite (S) First

3 - 2

Chadwell Rovers (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #2

Esperanto (S) First

2 - 5

Riverside Elite (S) First

Recent Form

WWW

Sun 18 Sep 22

Venue: Hassenbrook School SS17 0NS #2

Stanham Rangers First

3 - 1

Ockendon Manor (S) Reserves

Sun 25 Sep 22

Venue: Lakeside (Grass) RM16 5UZ #2

Belhus Park Athletic (S) First

0 - 4

Stanham Rangers First

Sun 02 Oct 22

Venue: Wyldecrest Sports Country Club #1

Stanham Rangers First

10 - 0

Ockendon Athletic (S) First

Recent Form

WWL

Sun 18 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 2

Riverside Elite (S) First

Sun 25 Sep 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

3 - 1

Fobbing United (S) First

Sun 02 Oct 22

Venue: Thames Rugby Club RM15 5JU P1

Thames Wanderers (S) First

4 - 6

Belhus Park Athletic (S) First

Suspended Players

Name From To Matches Division Team Reason
Danny Meredith 10/04/22 3 Division Three Chadwell Rovers (S) First S6 Use of offensive, insulting or abusive language
Neil Rivett 24/04/22 3 Division Three Thames Wanderers (S) First S2 Violent Conduct